Štvrté porovnávacie testy čajov matcha

 

Ako si stojí kvalita nášho Bio Matcha Tea z Japonska v porovnaní s práškovými čajmi z Číny? Pozrite sa na ďalšie porovnávacie testy, ktoré sme vykonali v októbri 2022.

 

 

Originál je len jeden

 Vysoká kvalita a zdravotná nezávadnosť sú pre naše čaje kľúčové.

U nás sa môžete spoľahnúť, že to, čo by sme sami nepili, by sme vám nikdy nepredali. Stále si stojíme za tým, že originál je len jeden a tým je matcha pochádzajúca z Japonska. Matcha z overených zdrojov a pravidelne testovaný.

Opäť sme sa teda pozreli aj na kvalitu práškových čajov z Číny, ktoré mnohí dovozcovia nazývajú „matcha“. Nechali sme vykonať porovnávacie testy s našim originálnym čajom Bio Matcha Tea Harmony z Japonska a s výsledkami týchto testov vás práve chceme zoznámiť.

Mená spoločností, ktoré tieto tri čínske práškové čaje dováža zverejňovať nemôže, ale po rokoch testovania sa potvrdzuje stále to isté. Z nášho pohľadu porovnávacie testy opätovne preukazujú, že kvalita japonského Matcha Tea je na úplne inej úrovni, než je tomu pri práškových čajoch z Číny.

 

 

Ktoré čaje sme testovali?

Bio Matcha Tea Harmony a 3 práškové čaje z Číny predávané na slovenskom trhu.

 

 

 

Výsledky porovnávacích testov

Aktuálne výsledky znovu potvrdili zistenie porovnávacích testov z minulých rokov, čím je vyšší obsah plesní a ťažkých kovov v práškových čajoch z Číny. Určite nechcete zaťažovať organizmus nežiaducimi látkami, preto spozornite. Obsah plesní a ťažkých kovov je podľa nášho názoru vysoký, ale vzhľadom na to, že limity týchto látok aktuálne znenie vyhlášky nedefinuje, tak ho títo predajcovia môžu predávať. Avšak náš názor je taký, že práve pri práškových čajoch by sa nejaké limity stanovovať mali, pretože sa jedná o čaj, ktorý sa nelúhuje, ale konzumuje. Do tela teda dostaneme všetky látky v ňom obsiahnuté, a to aj tie nežiaduce. Naša rada teda znie, pýtajte sa po pôvode ponúkaného čaju matcha a nenechajte sa miasť jeho nízkou cenou.

Pre lepší prehľad sme vám základné namerané hodnoty vypísali do tabuľky. Obrázok o hodnotách si môže urobiť každý z vás.

 

 

Detailné laboratórne výsledky testovaných čajov

 

→ Bio Matcha Tea Harmony

 

→ Práškový čaj z Číny 1

 

→ Práškový čaj z Číny 2

 

→ Práškový čaj z Číny 3

 

 

Prečo kvalite Matcha Tea naozaj veríme?

Každú šaržu našich čajov z Japonska posielame do nezávislého laboratória, kde prebiehajú prísne testy na prítomnosť pesticídov, kvasiniek, plesní, baktérií e. coli a obsahu ťažkých kovov.

Vďaka tomu máme istotu, že na trh dodávame PRVOTRIEDNY ČAJ.

 

 

!  A ako spoznať pravý a kvalitný matcha z Japonska? Pokiaľ chcete vedieť, ako rozlíšiť ten pravý matcha od napodobenín, tu nájdete užitočné informácie.