Matcha ako super parťák pri učení

písOmky, SkÚšky, pRijímačky, maturita, Štátnice? tenTO čaj samurajOV ŤA nakopne!

dalgonaharmony-a-drink_studenylatte_matcha

Začiatok školského roka je náročný. Znovu si zvykať na vstávanie, na nový rozvrh, pomaly sa začať učiť na písomky, niekedy dokonca z úplne nových predmetov. Obzvlášť poriadne musia zabrať tí, ktorých čaká maturita. S novým štartom do školského roka ti môže pomôcť jemne mletý japonský zelený čaj matcha. Je plný antioxidantov, dodá energiu, navodí intenzívne sústredenie a zlepší náladu. A to až po dobu šiestich hodín!

JednoduCHšIE učenIE a dobrá nálada

moderne3

Tradičný japonský matcha bol veľmi obľúbený u budhistických mníchov a samurajov. Mnísi si ho obľúbili kvôli pocitu intenzívneho sústredenia, samuraji milovali matcha pre jeho schopnosť upokojiť myseľ, čo sa hodilo ako pri dôležitom rozhodovaní, tak v boji. Jednu dobu bol matcha obľúbený aj u japonských cisárov. Dnes si účinky matcha chvália hlavne študenti. Rovnako ako kedysi, matcha stále pomáha pri koncentrácii a navodzuje pocit pokojnej mysle. Preto sa ti po ňom bude oveľa lepšie sústrediť, ľahšie zachováš pokoj pred písomkou a učenie ti pôjde o niečo jednoduchšie. Navyše matcha pomáha zlepšiť náladu a odbúrava fyzický aj psychický stres, takže aj keď nebudeš mať na učení úplne náladu, matcha ti pomôže správne sa naladiť.

Až 6 hodÍn energie

Jedným z najobľúbenejších účinkov matcha je vyrovnaná a dlhodobá dávka energie. Na rozdiel od kávy alebo energetických nápojov, ktoré sprevádzajú vedľajšie účinky ako potenie, nervozita, búšenie srdca alebo trasenie rúk, je matcha bez vedľajších účinkov. Kofeín v káve alebo energeťákoch navyše pôsobí najsilnejšie zhruba pol hodiny po vypití, ale rovnako rýchlo jeho efekt vyprcháva. Matcha dodáva energiu postupne, po dobu 3-6 hodín, takže zaručuje až 6 hodín intenzívneho sústredenia a energie, ktorá sa pri učení ohromne hodí. A ak stále ešte pochybuješ, tak sa pozri na chlapcov z parkourového tímu Freemove, ktorí na energiu z nášho Matcha Tea nedajú dopustiť ;-).

  

zima1 homeoffice_M500 

Kvalita NA PRVOM MIESTE 

Všetok náš matcha je vždy v bio kvalite. Každú novú šaržu vozíme z Japonska a testujeme v nezávislom českom pracovisku na možnú prítomnosť kvasiniek, plesní, ťažkých kovov alebo pesticídov. Tieto testy zverejňujeme priamo na našom webe, takže sa môžeš na vlastné oči presvedčiť o zdravotnej nezávadnosti a vysokej kvalite našich produktov.

akO si matcha pRipravím?

priprava-moderni_1Jednoducho - stačí ti šejker alebo akákoľvek iná uzatvárateľná fľaša, sáčok Matcha Tea a voda. Studený matcha si vyšejkuješ so studenou vodou a napríklad šťavou z citróna, alebo s kvalitným sirupom, alebo so 100 % džúsom. Horúci môžeš zaliať vodou maximálne pri teplote 70° C a dochutiť napríklad medom alebo zázvorom. Rovnako dobre môžeš matcha primiešať napríklad do jogurtu, ovsenej alebo inej kaše, alebo si ním pokojne posypať müsli. Tvorivosti sa medze nekladú. Pretože pri pití matcha nepiješ výluh, ale samotný list čajovníka nadrvený na extra jemný prášok, môže tvoje telo a mozog prijať maximum prospešných látok, ktoré matcha ponúka.

POZOR: Dôležité je nepiť matcha na prázdny žalúdok. Na lačno môže vyvolať nevoľnosť, takže radíme najskôr niečo zjesť a až potom popíjaťmatcha.

KtOrý matcha vybraŤ?

 harmony-nove premium2_1

Náš základný rad Harmony je chuťovo najvýraznejší a skvele sa hodí na miešanie so sirupmi, ovocím alebo 100 % džúsom.Premium už je chuťovo jemnejší, a preto je lepšie popíjať čistý. Premium má ale viac antioxidantov, navodzuje ešte intenzívnejšie sústredenie, má ešte zelenšiu farbu a dodáva ešte väčšiu dávku energie ako Harmony.

latte_matcha_1 mango-shake

Bio Matcha Tea latte je zmes sušeného mlieka, trstinového cukru a matcha. Skvele sa hodí pre začiatočníkov v pití matcha. Bio Matcha Tea shake s marhuľou, banánom alebo mangom sú super ako raňajky alebo desiata. Shaky totiž skvele zasýtia, sú hneď pripravené a úžasne chutia.