Matcha ako pomocník pri učení

Prelom jari a leta je náročný – vysokoškolských študentov čakajú skúšky, maturantov zas skúška z dospelosti a prijímačky na vysokú školu. Pri takom záprahu ale často chýba potrebná energia a sústredenie. Aj s tým ale môže pomôcť jemne mletý japonský zelený čaj matcha. Je plný antioxidantov, dodá energiu, navodí intenzívne sústredenie a zlepší náladu. A to až po dobu šiestich hodín!

 

Ľahko a s úsmevom

Tradičný japonský matcha bol veľmi obľúbený u budhistických mníchov a samurajov. Mnísi si ho obľúbili kvôli pocitu intenzívneho sústredenia, samuraji milovali matcha pre jeho schopnosť upokojiť myseľ, čo sa hodilo pri dôležitom rozhodovaní aj v boji. Jednu dobu bol matcha obľúbený aj u japonských cisárov.

Dnes si účinky matcha chvália hlavne študenti. Rovnako ako kedysi, matcha stále pomáha pri koncentrácii a navodzuje pocit pokojnej mysle. Už jedna šálka matcha navodzuje lepšie sústredenie, upokojuje telo a bystrí myseľ. Navyše matcha pomáha zlepšiť náladu a odbúrava fyzický aj psychický stres.

Učenie ide s matcha jednoducho a s lepšou náladou.

 

Lepší ako energeťák

Jedným z najobľúbenejších účinkov matcha je vyrovnaná a dlhodobá dávka energie. Na rozdiel od kávy alebo energetických nápojov, ktoré sprevádzajú vedľajšie účinky ako potenie, nervozita, búšenie srdca alebo trasenie rúk, matcha je bez vedľajších účinkov. Kofeín v káve alebo energeťákoch navyše pôsobí najsilnejšie zhruba pol hodiny po vypití, ale rovnako rýchlo jeho efekt vyprcháva.

Matcha dodáva energiu postupne, po dobu 3-6 hodín, takže zaručuje až 6 hodín intenzívneho sústredenia a energie, ktorá sa pri učení ohromne hodí.

Energetické nápoje sú navyše plné cukru a iných prídavných látok. U čerstvo vyšejkovaného matcha ale máte istotu bio kvality, a dochutiť si ho môžete len tým, čím sami chcete ????

 

Kvalita predovšetkým

Všetok náš matcha je vždy v bio kvalite. Každú novú šaržu vozíme z Japonska a testujeme v nezávislom českom pracovisku na možnú prítomnosť kvasiniek, plesní, ťažkých kovov alebo pesticídov. Tieto testy zverejňujeme priamo na našom webe, takže u nás majú zákazníci istotu zdravotnej nezávadnosti a vysokej kvality, ktorú si môžu overiť na vlastné oči. Pretože pri pití matcha nepijeme výluh, ale samotný list čajovníka nadrvený na extra jemný prášok, môže naše telo, a hlavne mozog (!) prijať maximum prospešných látok, ktoré matcha ponúka.

 

Ako si matcha pripravím?

   

Úplne stačí akákoľvek uzatvárateľná fľaša alebo šejker, sáčok Matcha Tea a voda. Studený matcha sa dá vyšejkovať so studenou vodou a napríklad šťavou z citróna, alebo s kvalitným sirupom, alebo so 100 % džúsom. Horúci sa šejkuje vo vode s maximálnou teplotou 70 °C a dochutiť sa dá napríklad medom alebo zázvorom. Rovnako dobre môžeme matcha primiešať napríklad do jogurtu, ovsenej alebo inej kaše, alebo si ním pokojne posypať müsli. Tvorivosti sa medze nekladú.

 

!POZOR! Dôležité je nepiť matcha na prázdny žalúdok.

Na lačno môže vyvolať nevoľnosť, takže radíme najskôr niečo zjesť a až potom popíjať matcha.