Hlavné benefity Matcha Tea

Detox a antioxidanty

Matcha obsahuje veľký podiel polyfenolov, antioxidantov, a pomáha zbavovať telo ťažkých kovov a chemických toxínov. Nespornou výhodou je i to, že zelený čaj matcha je mierne močopudný, takže Vám zároveň napomôže tieto látky z tela i vylúčiť. Veľmi jednoducho a efektívne ste takto schopní pomáhať chrániť Váše telo pred pôsobením voľných radikálov a posilovať tak Váš imunitný systém.

 

volne-radikaly-antioxidant 

 

Energia 

Matcha obsahuje teofylín (čajový kofeín), ktorý sa, na rozdiel od toho v káve, uvoľňuje postupne počas 3-6 hodín. Aminokyselina L-theanin podporuje tvorbu dopamínu a serotonínu. Kombinácia aminokyselín a kofeínu dodáva intenzívne sústredenie, energetický náboj a rýchlejšie reakcie. V japonskej minulosti bol čaj matcha práve pre tieto vlastnosti využívaný samurajmi a shinobi (u nás známejší pod názvom "ninja"). Vy túto vlastnosť rozhodne oceníte v práci, pri štúdiu či šoférovaní auta.

matcha_vs_kava_energia

 

Chudnutie a spaľovanie tukov

Medzi povestné účinky matcha patrí vplyv matcha na ľudský metabolizmus, ktorý zrýchľuje až o 40%. Pomáha tak efektívnejšie spaľovať tukové zásoby, ale zvyšuje aj výkon svalovej sústavy. Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny a napomáhá tak pri trávení. Konzumácia matcha pred športovým výkonom Vám jednak dodá energiu a takmer okamžitý tráviaci efekt zamedzí tomu, aby sa Vám pri vyššej intenzite cvičenia jedlo tzv. vracalo naspäť.

 

matcha-tea-spalovanie-tukov_1

 

 

Sústredenie

Matcha pomáhá upokojiť myseľ, zvyšuje sústredenie, zlepšuje pamäť i náladu. To všetko vďaka tomu, že je bohatý na ojedinelú aminokyselinu L-theanin. Tato aminokyselina uvádza mozog do stavu relaxácie, ale bez ospalosti. Matcha obsahuje značné množstvo kofeínu, ale vďaka L-theanínu nezpôsobí obvyklú nervozitu. Naviac má sladkastú chuť, čím vyvažuje trpkosť katechinínov. Vzniká tak vyvážená a lahodno osviežujúca chuť čaju matcha.

 

  

ikonky1_SK

 

  

 

 

 

ikonky2_SK

 

  

KLIKNI PRE PONUKU ČAJOV