Daj svojmu zdraviu zelenú

Nielen silný antioxidant

Matcha napomáha udržať normálnu hladinu glukózy v krvi a podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému (krvný tlak). Pomáha udržať normálnu činnosť srdca, podporuje pružnosť ciev, a dokonca pomáha udržať normálnu hladinu cholesterolu v krvi. Podľa niektorých štúdií podporuje i orálne zdravie.


telo-schemapremium-prasek

môže zrýchliť spaľovanie až O 40 %

Zelenú môžete dať i svojej vytúženej váhe, pretože matcha zrýchľuje spaľovanie až o 40 % a pomáha tak kontrolovať telesnú hmotnosť. Stačí si ušejkrovať dva šálky matcha denne a vďaka energii a metabolizmu lipidov pôjde cvičenie a chudnutie ľahšie a efektívnejšie. 


Matcha Tea na účinky bohatý

TEOFYLÍN

kofein

 

V Matcha Tea nájdeme i unikátne látky, ktoré blahodárne pôsobia na naše telo a psychickú pohodu. Matcha neobsahuje klasickú formu kofeínu, ale jeho čajovú obdobu, teofylín.

energia

Teofylín se do tela uvoľňuje postupne po dobu 3-6 hodín, takže nehrozí žiadny z vedľajších účinkov kávy a iných kofeínových nápojov, ako je napr. veľmi rýchly nástup (kofeín je na vrcholku svojho pôsobenia už pol hodiny po požití), ale taktiež aj rýchly ústup energie, nervozita, búšenie srdca alebo roztržitosť. Práve naopak, matcha povzbudzuje myseľ na dlhšiu dobu bez výkyvu nálady a energie. 

 

L-THEANIN

lteanin

Ďaľšou skvelou vlastnosťou matcha vládne L-theanin. Aminokyselina, ktorá už zhruba po 30 minutách nadvozuje pocit uvoľnenia, ale zároveň vyvolává stav duševnej bdělosti a sústredenosti, ktorú nesprevádza ospalosť. L-theanin pomáha odbúravať stres, zlepšuje náladu a navodzuje sústredenie. Práve pre tieto účinky je matcha vyhľadáváný študentmi. Kombinácia teofylínu a L-theaninu robí z matcha úžasného spoločníka pre dlhé cesty za volantom, náročné študijné večery, obtiažne povolania, kde je potreba sústredenosť. Bohaté účinky Matcha Tea tak ocenia hlavne lekári, učitelia, policajti, zdravotné sestričky ale i ďaľšie profesie.


Bio Matcha Tea, tajná zbraň samurajov

Popíjanie matcha má v Japonsku tradíciu dlhšiu viac ako 800 rokov. Pôvodne se matcha pil pri čajovom obrade, čož bola spoločenská udalosť dlhá i niekoľko hodín, a bola určená len tým najvyššie postaveným členom spoločnosti ako boli úradníci, lekári, vojenský velitelia tzv. šogúni, samurajovia či budhistickí mnísi.

samuraicajovy-obrad2

Pomocou matcha se mníchovia a samurajovia snažili dosiahnuť osvietenia práve preto, že čaj matcha navodzuje intenzívny stav sústredenia a súčasne taktiež silného pocitu kľudu. Čaj bol spojovaný s urodzenosťou a dvornou etiketou. Jeho vychutnávanie pri obrade se pojilo s hlbokou vzájomnou úctou.

osa_SK

 

Dodnes je matcha používaný ako nápoj pre chvíle psychického zkľudnenia sa v hlasitom a chaotickom svete, pomáha nám sústrediť sa na sebepoznanie a predstavuje spirituálne osvieženie. I my tak máme možnosť ochutnať tajnú zbraň samurajov, ktorá možno stojí za múdrosťou, silou a kľudom týchto japonských bojovníkov. 

originál z japonska

Bio Matcha Tea je ten pravý matcha hlavne vďaka svojmu japonskému pôvodu. Tradícia čaju matcha totiž vznikla v Japonsku pred viac než 800 rokmi a dodnes sa čaj spracováva rovnakou technikou.

PESTOVANIE ČAJOVNÍKU A VÝROBA MATCHA

cajovnikova-plantaz2_1cajovnikova-plantaz1_1mleti

tradicne_2

Čajová plantáž se zhruba tri týždne pred zberom zakryje sieťami. K listom tak prenikne len 10-20 % slnečného svetla a rastlina začne produkovať veľké množstvo chlorofylu. Tie nejzelenějšie čajové listy sa oberú a sušia sa horúcou parou tak, aby sa zastavila oxidácia a zachovali si smaragdovo zelenú farbu. Listy se potom usušia horúcim vzduchom. Následne se opatrne oddelia všetky žilky a stonky, pokým nezostane len čistá dužina samotných lístkov, ktorá se nakoniec melie na žuľových mlynčekoch úplne rovnako, ako pred 800 rokmi. 

matcha z Číny? Fejk!

 kupky2

 

Práškové čaje z Číny a iných zemí sú často spracovávané omnoho drsnejším spôsobom – listy se namiesto sušenia parou opekajú na panviciach, väčšinou v celku, vrátane žiliek a stoniek, a samotné pestovanie väčšinou neprebieha na zastieňovaných poliach.

Výsledný práškový čaj (tzv. green tea powder) je tak často:

→ trpký až nahorklý,

→  má nažltlú alebo nahnedlú farbu,

→  nesplňuje kritéria preto, aby se označoval ako matcha.

Pravý Matcha je vždy originál z Japonska