Sedem dôvodov, prečo sa oplatí piť Matcha Tea

Antioxidačné čaje, ako je zelený čaj matcha, pomáhajú zaháňať chuť na sladké, ale existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo je dobré zaradiť Matcha Tea do jedálnička.

Japonský zelený čaj matcha


Zelený čaj matcha je pokladaný za oveľa lepší variant ako bežný zelený čaj. Keď pijete matcha, konzumujete celé lístky, a nielen uvarenú vylúhovanú vodu. Matcha má svoj pôvod v japonskej kultúre a je považovaný za najkvalitnejší zelený čaj vôbec. Lístky sa zbierajú z vrškov zatienených rastlín druhu Camellia sinensis, následne sa naparujú, zbavujú stoniek a sušia, než sú rozomleté ​​na veľmi jemný zelený čaj matcha; ten je potom skladovaný a chránený pred svetlom a kyslíkom, aby sa zachovala jeho žiarivá zelená farba a antioxidačné vlastnosti.

caj-listky1

Prečo sa oplatí piť Matcha Tea


1 Navodzuje pocit pokoja
Prítomnosť aminokyseliny L-theanín v lístkoch použitých na výrobu zeleného čaju matcha stimuluje produkciu alfa vĺn v mozgu, čím navodzuje pocity pokoja a uvoľnenia bez pocitu ospalosti.

2 Posilňuje pamäť a koncentráciu
L-theanín produkuje hormóny ako dopamín a serotonín, ktoré zlepšujú náladu, posilňujú pamäť a podporujú lepšiu koncentráciu.

3 Pomáha spaľovať kalórie
Zelený čaj matcha vie nabudiť metabolizmus a pomôcť pri spaľovaní prebytočného telesného tuku asi o polovicu rýchlejšie, než je bežné. A to bez negatívnych vedľajších účinkov, ako je zrýchlený srdcový tep a vysoký krvný tlak.

4 Bohatý zdroj katechínov (EGCG)
Antioxidanty katechíny sú najúčinnejšie a najprospešnejšie pre naše telo. Zelený čaj matcha je výborným zdrojom jedného špecifického katechínu zvaného epigallokatechín gallát (EGCG).

5 Vyplavuje toxické látky z tela
Proces výroby zeleného čaju matcha z rastliny Camellia sinensis vyžaduje zatienenie lístkov pred slnečným svetlom, čím sa v nich zvýši produkcia chlorofylu. Výsledný vysoký obsah chlorofylu dodáva tomuto čaju jeho krásne jasnú zelenú farbu, ale taktiež z neho robí silný antioxidačný prostriedok, ktorý má schopnosť „vypláchnuť“ z tela ťažké kovy a chemické toxíny.

6 Dodáva energiu
Vďaka unikátnej kombinácii aminokyselín a kofeínu je matcha pre telo šetrnejší ako káva alebo energetické nápoje. Kofeín v matcha sa navyše uvoľňuje postupne až šesť hodín, takže vás nečaká žiadny výkyv ako pri káve alebo energetických nápojoch.

7 Pomáha správnej funkcii imunitného systému
Katechíny nachádzajúce sa v tomto čaji môžu podporiť fungovanie imunitného systému. Jedna šálka zeleného čaju matcha poskytne dostatočné množstvo živín, ako sú draslík, vitamíny A a C, železo, bielkoviny a vápnik.