Aký je hlavný rozdiel medzi Harmony a Premium?

 

matcha-tea-harmony-vs-premium

Je to jedna z najčastejších otázok, ktorú od vás dostávame.Pokúsime sa ju zodpovedať a pomôcť Vám rozhodnúť sa.
Jak Harmony, tak i Premium sú v bio kvalite, oba dodávajú energiu a pripravujú sa v studenej i teplej variante.
ZÁLEŽÍ NA LÍSTKOCH
Čaj matcha se delí do niekoľko kategórií a tried. Rozdelenie závisí hlavne na tom, ktoré lístky sa do výslednej zmesi matcha dostanú.
Čajovníkové plantáže sa zastieňujú, aby sa podporila tvorba chlorofylu v čaji a stal sa výživnejším. Čím nižšie čajovníkové lístky rastú, tým menej slniečka s k nim dostane tým menšiu kvalitu a výživové hodnoty majú

 

 

Tzv. blendovanie, čajových lístkov pred mletím je veľmi dôležitou súčasťou výrobného procesu matcha. Robia ju vysoko cenení a špecializovaní pracovníci, ktorí nemajú na starosti nič iné, len prípravu zmesi lístkov v požadovanej kvalite. Táto má samozrejme priamy dopad na cenu Matcha.

 

matcha-tea-cajova-plantazmatcha-tea-cajova-plantaz_1matcha-tea-caj-listky_1

 

 

 

 

 

 

 

HARMONY ALEBO PREMIUM? KTORÝ JE TEDA TEN SPRÁVNY PRE VÁS?!

Matcha Tea Harmony

Našim základným a najpredávanejším produktom je Bio Matcha Tea Harmony. Dokonca sa nám s ním podarilo získať ocenenie "Produkt roku" v kategórii čaje na Heureka.cz v ČR a to hneď 5 rokov po sebe (2016, 2017, 2018, 2019, 2020). Harmony sa pripravuje z lístkov strednej vyššej kvality, pre ktorú je charakteristická trávovo zelená farba a výraznejšia chuť umami.

Práve preto, že chuť Harmony je silnejšia, skvele se tak páruje napr. s čerstvou ovocnou šťavou (pomaranč, grep, hruška, jablko), či s kvalitným sirupom. Doporučujeme napr. bazový, limetkový, mangový, yuzu (japonský citrón), lipový s trochou citrónu. Výborne chutí napr. so zázvorom, medom a ctitrónom ako prvá pomoc pri nachladnutí. V kombinácii s rôznymi mliekami možete vyčarovať rôzne kombinácie obľúbených matcha latte. Naše obľúbené varianty sú napr. matcha latte s mandľovým mliekom a syrupom s príchuťou slaný karamel. Výborne však chutí i s kokosovým, ovseným ale taktiež i s kravským mliekom. Veľmi často používame Matcha Harmony ako prísadu do rôznych smoothies alebo raňajkových kaší. Taktiež môžete Matcha Harmony použiť ako prísadu do rôznych receptov v kuchyni.

 

      matcha-latte-slany-karamel  matcha-tea-sisky

 

S Matcha Tea Harmony sa jednoducho nebojte experimentovať. Pokiaľ ho nesparíte horúcou vodou na 70°C, tak mu neublížite a všetky jeho zdraviu prospešné látky ostanú zachované. Naopak, pokiaľ s čajom matcha začínate experimentujte čo najviac! Nájdite si vlastné varianty, ktoré Vám vyhovujú. To je presne ideálny spôsob ako začať. Rozhodne si "nehrajte na Japoncov" ako to často vidíme. Entuziazmus vydrží 14 dní premáhania sa do čistej varianty s vodou a neskôr tak nespotrebovaná krabička Matcha Tea Harmony putuje "na hanbu" na vrchnú poličku, medzi menej používané potraviny, ktoré vám je ešte ľúto vyhodiť. Po čase sa k čistej variante matcha s vodou dostanete a bude na čase prejsť na Matcha Tea Premium. V tejto chvíli už túto drahšiu variantu dokážete oceniť. 

  

             harmony_5xprodukt-roku      matcha-2g_sacek_vizualizace_2019_1

   

Kúpiť Harmony

 


Matcha Tea Premium

Vyššia rada Bio Matcha Tea Premium sa vyznačuje sýto zelenou farbou a jemnou, až nasládlou chuťou. Premium už nedoporučujeme dochucovať, pretože akákoľvek pridaná prísada by zbytočne túto chuť prebila. Taktiež ho nedoporučujeme ako prísadu do jedál.

 

                     matcha-tea_premium_vizualizace_092019               premium_sacek_vizualizace_092019

Je to hlavne z tohoto dôvodu, prečo doporučujeme najskôr vyskúšať Matcha Harmony a k Premium sa postupne dopracovať. Budete tak schopní lepšie doceniť rafinovanú sviežu umami chuť. Bio Matcha Tea Premium je oproti Harmony ešte zelenejší, má vyšší obsah aminokyselín a vyšší podiel kofeínu. Postupné uvoľnovanie energie po dobu 3-6 hodín zostáva rovnaké a ani v prípade Bio Matcha Tea Premium ho nedoprevádzajú žiadne vedľajšie účinky, charakteristické pre kofeínové nápoje či kávu (napr. nervozita, traseni rúk, potenie).

Listy pre blend (fázu pre mletím) Matcha Premium sa zbierajú ručne. Pôvod čaju je v oblasti Nishio v prefektúre Aiči centrálneho ostrova Honšú. Táto oblasť je známa pestovaním čajovníku organickým spôsobom (v bio kvalite) bez použitia akýchkoľvek pesticídov.

 

premium_snidane2  matcha-premium-chavan

 

 

Kúpiť Premium

 harmony-premium 

Nech sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek variantu vždy budete mať záruku perfektnej kondície a kvality čaju. Pôvod bude vždy z Japonska, pestovaný na zastienených plantážach, sušený tradičným spôsobom - parou, aby sa zamedzilo oxidácii. Po sparení sú vždy odstranené stonky a žilky lístkov, tak aby sa následne mlela len čistá dužina. Samotné mletie je na žuľových mlýnkoch.

Oba čaje sú pestované v bio podmienkach. Po privezení z Japonska nechávame čaj pred samotným balením otestovať špecializovaným laboratóriom hlavne na výskyt pliesní, kvasiniek, pesticídov, ťažkých kovov či baktérií e. coli. Oba tieto čaje, Harmony i Premium sú následne balené do malých jednoporcových sáčkov v našej vlastnej biocertifikovanej baliarni v Prahe. Tento jednoporcový spôsob balenia ochrání Váš čaj pred oxidáciou vplyvom svetla a vzduchu, ktoré nastáva po prvom otvorení väčších balení, ktoré sú bežne ponúkané na ČR a SR trhu avšak pre uchovanie čerstvosti čaju je rozhodne nemôžeme doporučiť.

 

 

 

Podívať sa na ponuku