Naše tradičné druhy Matcha Tea

Porciované druhy Matcha Tea už poznáte podľa chuti poslepiačky a plánujete nákup našej sady pre tradičnú prípravu matcha? Poradíme vám, ktorý matcha je pre vás ten pravý.

 

Čajový rituál starý takmer tisíc rokov

Tradičný japonský čajový obrad umožňuje prípravu matcha tak, ako ho popíjali už japonskí cisári, samuraji a budhistickí mnísi. Forma tohto rituálu sa za posledných takmer tisíc rokov nezmenila, pretože už je dávno dotiahnutá k dokonalosti. Práve pri čajovom rituáli máte možnosť vychutnať si matcha v jeho najautentickejšej a najdokonalejšej podobe. Potrebujete na to len niekoľko tradičných japonských nástrojov a ceremoniálnu triedu matcha.

Pozor! Ani jeden z nasledujúcich typov čajov sa nehodí na dochucovanie a použiť ho ako ingredienciu do potravín by bol vyslovene hriech proti japonskej tradícii.

 

Bio Matcha Tea Ceremony

Ceremony je extra vysoká trieda zamatového čaju matcha určená pre tradičný japonský čajový obrad. Ceremony má veľmi jemnú chuť, a preto ho neodporúčame ničím dochucovať - ​​najlepšie si ho vychutnáte v jeho čistej podobe. Ceremony má sýto zelenú farbu, jemnú umami chuť a sviežu trávovú vôňu. Pestuje sa v oblasti Aichi a zbierajú sa len tie najzelenšie lístky na úplnej špičke čajovníka, a to vždy výhradne ručne.

 

Tradičný čajový rituál prebieha s pomocou klasických japonských nástrojov: čajovej lyžičky čašaku, čajovej misky čawan a bambusovej metličky časníc. Tento rituál vám umožní vychutnať si matcha v prítomnom okamihu a meditatívnym spôsobom. Pomalšie tempo pitia umožňuje všetkým prospešným látkam začínajúc zaplaviť celé vaše telo. Medzi tieto látky patrí aminokyselina L-theanín, ktorá zlepšuje náladu vďaka produkcii dopamínu a serotonínu, znižuje duševný a fyzický stres, posilňuje pamäť a sprostredkováva pocit uvoľnenej mysle, a súčasne umožňuje plnú koncentráciu.

OBJEDNAŤ TU

 

 

BIO MATCHA TEA DELICACY

Delicacy je náš matcha najvyššej kvality. Vyrába sa len z jednotiek tých najvrchnejších a najzelenších lístkov čajovníka. Pestuje sa v Japonsku v oblasti Kagoshima, na mieste, kde sa matcha pestuje už stovky rokov. Zbiera sa ručne, pretože na výber toho najšťavnatejšieho lístka je potreba ľudského oka. Má sladkastú chuť, sviežu vôňu a je určený pre tých najnáročnejších milovníkov matcha.

 

Okrem toho, že Delicacy má rovnaké benefity ako všetky ostatné matcha čaju (Delicacy má najvyšší obsah aminokyselín a čajového kofeínu zo všetkých radov Matcha Tea), navodzuje Delicacy až takmer meditatívny stav pokojnej mysle. Práve pre ňu bol matcha obľúbený medzi japonskou elitou, najmä medzi samurajmi, japonským cisárskym dvorom a budhistickými mníchmi, ktorým pomáhal pri meditácii. Sofistikovanú chuť Delicacy odporúčame tým z vás, ktorí si chcú užiť exkluzívny zážitok a súčasne majú matcha tzv. „načítaný“, pretože najmä skúsení pijani matcha ocenia rafinovanú súhru sladkastej a sviežej chuti Delicacy.

OBJEDNAŤ TU

 

 

USUČA ALEBO KOIČA?

Tradičná príprava Matcha Tea prebieha pomocou klasických japonských nástrojov: čajovej lyžičky čašaku, čajovej misky čawanu a bambusovej metličky časní.

 

Týmto spôsobom si môžete pripraviť dve tradičné varianty čaju podávané pri čajovom obrade.

Jemnejšia forma matcha, usuča, sa pripravuje pomocou 2 lyžičiek čašaku a 70 ml vody. Matcha vsypte do čajovej misky a postupne zalejte troškou vody. Bambusovou metličkou rozšľahajte čaj a následne dolejte zvyšok vody. Čaj opäť vyšľahajte energickým pohybom v tvare písmena M alebo W.Vznikne tak klasický matcha nápoj s bohatou penou.

Koiča je silnejší a výdatnejší variant matcha, pri ktorom sa 3-4 lyžičky čašaku matcha pomaly rozmiešavajú v 40 ml vody. Výsledný nápoj je veľmi hustý a na jeho hladine nevzniká pena.

 

 

Chcete vedieť, ktorý z našich porciovaných Matcha Tea vám bude sedieť najlepšie? Pozrite na článok tu.