Kedy piť matcha a kedy rooibos?

Určite už ste zaregistrovali jemne mletý Bio Kyosun Rooibos. Rooibosu sa hovorí „červený čaj“, ale nejde o čaj v pravom slova zmysle. Práve naopak, rooibos je úplným protikladom čaju matcha. Spoločnú majú formu, ale účinky matcha a rooibosu nemôžu byť rozdielnejšie. V nasledujúcom článku prinášame menší prehľad účinkov matcha i rooibosu, a niekoľko príležitostí, kedy si oba nápoje najlepšie vychutnáte.

 

Skvelí partneri, ktorí sa navzájom dopĺňajú

Spoločné pre oba nápoje je veľké množstvo antioxidantov, mletá forma, ľahká príprava a veľké množstvo vitamínov a minerálov. Oba nápoje si ľahko pripravíte podľa svojej vlastnej chuti v obrovskom množstve rôznych variácií. Čo ale robí z matcha a rooibosu úplne odlišné čaje, sú ich účinky na naše telo. Matcha nás nabíja energiou až na 6 hodín, pomáha nám prekonávať prekážky a ráno nás „nakopne“. Rooibos je jeho pravým opakom – je super nápojom na zahnanie smädu, navodzuje pokoj, pocity relaxácie a pomáha zahnať chuť na sladké.

 

 

 

Kedy si najlepšie vychutnám Bio Matcha Tea? A kedy si užiť chvíľku s Rooibosom?

 

RÁNO - matcha

Samotný matcha síce nie je vhodné piť ráno na prázdny žalúdok, pretože môže spôsobiť nevoľnosť, ale po raňajkách alebo dopoludnia je úžasným pomocníkom pri štarte pracovného dňa.

 

RÁNO – rooibos

Rooibos si môžete vychutnať hneď ako prvú vec ráno. Neobsahuje žiadny kofeín a je tak šetrný k telu a zažívaniu. Vďaka jeho jemne sladkastej chuti si ho môžete vychutnať v jeho prírodnej forme bez akéhokoľvek dosladzovania. Navyše do tela hneď ráno dostanete porciu antioxidantov.

 

DOPOLUDNIA - matcha

Rozprúdi mozgové závity, dodá energiu na prvé pracovné schôdzky a posilní sústredenie pri riešení náročných úloh.

 

DOPOLUDNIA - rooibos

Rooibos je ľahkým spoločníkom medzi porciami matcha. Pomáha dodržiavať pitný režim, nezaťažuje organizmus a vďaka širokým možnostiam príchutí si ho môžete namiešať zakaždým inak. V lete s ovocím a ľadom osvieži, v zime horúci so štipkou korenia zahreje.

 

POOBEDE - matcha

Plánujete si ísť po práci zacvičiť? Máte popoludní ešte nejaké obiehanie alebo náročný večerný program? Matcha vám kryje chrbát. Po popoludňajšej šálke Matcha Tea hravo zvládnete popoludňajšie schôdzky, hodinu jogy alebo cvičenie v posilňovni aj jazykový kurz po práci.

 

POOBEDE - rooibos

Čerstvo ušejkovaný rooibos sa hodí aj ako nesladený a nesýtený nápoj k obedu, alebo ako osvieženie popoludní. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí sa chcú vyhnúť pridanému cukru, ale v popoludňajších hodinách ich prenasleduje chuť na sladké, rooibos je pre vás to pravé. Jeho čisto prírodná sladkastá chuť je často popisovaná ako oriešková, karamelová alebo medová, a podľa niektorých zdrojov dokonca pomáha vyvolať pocit nasýtenia. O dôvod viac, prečo pridať porciu rooibosu ako súčasť popoludňajšieho olovrantu.

 

VEČER - matcha

Máte pred sebou náročnú prezentáciu alebo skúšku a nemôžete si dovoliť stratiť ani minútu času? Potrebujete drieť dlho do noci a udržať pri tom únavu na uzde? To pre Matcha Tea nie je žiadny problém. Pomôže zaplašiť únavu, uľaví od psychického aj fyzického stresu a vyvolá pocity pokojného sústredenia. S Matcha Tea vás žiadna prekážka nezastaví!

 

VEČER - rooibos

Pokiaľ si večer chcete vychutnať lahodný horúci nápoj, ale nechcete byť celú noc nahor, prichádza tá pravá chvíľa na rooibos. Vďaka nulovému obsahu kofeínu sa nemusíte báť, že by ste nezaspali. Navyše je rooibos ľahkým nápojom, ktorý pomáha navodiť pocit upokojenia a relaxácie. So šálkou Bio Kyosun Rooibosu v ruke tak ľahko odplávate od všedných starostí na hebkom obláčiku relaxácie.