Darčeková súprava Hoshi-prírodná

2 hodnotenia
 
Tip Zväčšiť
 

Darčeková súprava Hoshi v prírodnej drevenej krabičke je ako stvorená pre prípravu najkvalitnejšieho zeleného japonského čaju matcha. Súprava obsahuje: čawan, čašaku, časen, drevenú krabičku, držiak na metličku.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Cena €47,11 / ks bez DPH
€57 / ks    
Kód tovaru G125
Značka Kyosun s.r.o.
Kategória Všetky produkty
 

ZÁKLAD PRE JAPONSKÝ ČAJOVÝ OBRAD. 


Darčeková súprava Hoshi obsahuje náčinie nevyhnutné na tradičný japonský čajový obrad. Táto ceremónia je súčasťou japonskej kultúry už od deviateho storočia a praktizuje sa dodnes. Vďaka týmto tradičným nástrojom si budete môcť vychutnať autentickú chuť matcha. Rozomletý čaj sa bambusovou lyžičkou čašaku vloží do čajovej misky čawan. Matcha sa postupne zaleje vodou s teplotou 65 °C a bambusovou metličkou časen sa čaj ručne šlahá do hustej peny.

 

Usuča - riedši, "slabší" čaj

Do čajovej misky, čawanu, nasypte pomocou bambusovej lyžičky čašaku porciu čaju. Plná čašaku = cca 1g matcha. Pre prípravu usuča použite 2g matcha a zalejte teplou vodou do max. 70 °C. Bambusovou metličkou - chasenom energicky čaj s vodou vyšľahajte. Doporučujeme robiť rukou pohyby v tvaru písmena "M". 

 

Koiča - silný, hustý čaj

Pre silnejší čaj, tzv. koiča použite 3-4 lyžičky čašaku nebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody do max 70 °C teploty. Koiča má hutnejšiu konzistenciu a mieša sa v čajovej miske čawan bambusovou metličkou chasen miernym krúživým pohybom.

 

Súprava obsahuje: čawan, čašaku, časen, drevenú krabičku, držiak na metličku.  

 

                     priprava-tradicni

 

 

 

 

 

 

Hmotnosť 1.467 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.