Darčeková súprava Basic 2

4 hodnotenia
 
Tip Zväčšiť
 

Darčeková súprava Basic 2 obsahuje základné náčinie pre vychutnanie si japonského Matcha Tea tradičným spôsobom. Súprava zahŕňa čawan, čašaku a časen.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Cena €28,30 / ks bez DPH
€34,24 / ks    
Kód tovaru G122
Značka Kyosun s.r.o.
Kategória Všetky produkty
 

ZÁKLAD PRE JAPONSKÝ ČAJOVÝ OBRAD. 


Darčeková súprava Basic 1 obsahuje náčinie nevyhnutné na tradičný japonský čajový obrad. Táto ceremónia je súčasťou japonskej kultúry už od deviateho storočia a praktizuje sa dodnes. Vďaka týmto tradičným nástrojom si budete môcť vychutnať autentickú chuť matcha. Rozomletý čaj sa bambusovou lyžičkou čašaku vloží do čajovej misky čawan. Matcha sa postupne zaleje vodou s teplotou 65 °C a bambusovou metličkou časen sa čaj ručne šlahá do hustej peny.

 

Usuča - riedši, "slabší" čaj

Do čajovej misky, čawanu, nasypte pomocou bambusovej lyžičky čašaku porciu čaju. Plná čašaku = cca 1g matcha. Pre prípravu usuča použite 2g matcha a zalejte teplou vodou do max. 70 °C. Bambusovou metličkou - chasenom energicky čaj s vodou vyšľahajte. Doporučujeme robiť rukou pohyby v tvaru písmena "M". 

 

Koiča - silný, hustý čaj

Pre silnejší čaj, tzv. koiča použite 3-4 lyžičky čašaku nebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody do max 70 °C teploty. Koiča má hutnejšiu konzistenciu a mieša sa v čajovej miske čawan bambusovou metličkou chasen miernym krúživým pohybom.

 

 

                     priprava-tradicni

 

 

 

 

Hmotnosť 0.563 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.