PRAVÝ MATCHA TEA A JEHO LACNÉ NAPODOBENINY

Všechny články | Publikované: 19. 8. 2018

Niekoľkokrát sme vás informovali o benefitoch, ktoré sú súčasťou nášho Matcha Tea. Ak je pre vás dôležitá kvalita tovaru a zdravie, tak prosím čítajte ďalej.

Naša spoločnosť začala ponúkať Matcha Tea v roku 2012 a ako vôbec prvý sme prišli s myšlienkou 2 g vreciek, ktoré zaručia neustálu čerstvosť produktu. Bio kvalita, pravidelné certifikácie, neustála čerstvosť čaju a pravidelné testy sú pre nás samozrejmosťou dodnes.

Aj toto možno stojí za tým, že náš produkt sa stal na portáli Heureka produktom roka 2016. Vzhľadom na to, že toto ocenenie udeľujú priamo zákazníci a nie nejaká komisia, tak si toto ocenenie vážime o to viac.

Prečo to píšem? Rád by som vám zopakoval pár informácií o tom, akým spôsobom s čajom matcha obchodujeme.

NÁŠ DOVOZ

Čaj matcha dovážame každé dva mesiace, čo garantuje neustálu čerstvosť produktu. Ďalším benefitom nášho dovozu je fakt, že používame iba leteckú prepravu, aby sme zabezpečili čo najrýchlejšie dodanie čerstvého čaju našim zákazníkom.

NAŠE TESTY

Každá dovezené šarža je testovaná na pesticídy, kvasinky, plesne, ťažké kovy, obsah ortuti. Slovo každá si dovolím zdôrazniť, pretože som sa osobne presvedčil o tom, že sa rôzne firmy chvália testami, ktoré sú aj 3 roky staré. Čo to znamená? Buď testy deklarujú úplne inú šaržu alebo majú 3 roky starý čaj. Pri testoch je to úplne jednoduché, čo šarža, to test.

BIO

Pre niekoho možno klišé, ale pre nás jednoznačný dôkaz toho, že náš produkt je čisto prírodný. Každopádne neberme prosím ako referenčné iba nulové množstvo pesticídov, ale zaujímajme sa napríklad aj o množstvo ťažkých kovov, kvasiniek a plesní, ktoré sú v čajoch mnohokrát obsiahnuté. Tento rok sme vykonali pomerne rozsiahle porovnávacie testy a ich výsledky nás veľmi prekvapili. Áno, povolené limity ťažkých kovov v čaji boli v roku 2008 zrušené, to ale neznamená, že nás tieto ''ingrediencie'' nemusia zaujímať. Toto zrušenie ma dodnes zaráža, ale vzhľadom k tomu, akým smerom sa uberá dnešná politika, tak sa vlastne tomuto zrušeniu nemôžeme čudovať. Obchod je predsa obchod a zdravie sa bude riešiť až potom.

2 g BALENIE

Na otázku, prečo nepredávame čaj matcha v 100 a viac gramovom balení je úplne jednoduchá odpoveď. Čaj matcha je ''živý'' čaj, ktorý relatívne rýchlo stráca na svojej kvalite vďaka vonkajším vplyvom, ako sú vlhkosť a svetlo. Stačí si vysypať 2 g porciu čaju matcha na stôl a nechať ho do druhého dňa. Sami potom môžete posúdiť, ako sa jeho štruktúra mení. Áno, samozrejme, že by sme vedeli baliť do 100 g vrecúšok, ale je žiaduce ušetriť pár korún na úkor kvality produktu? Pre nás toto jednoznačne žiaduce nie je, pretože pre nás je kvalita produktu prioritou č. 1. Pokiaľ si zákazník zakúpi 300 g vreca čaju matcha, tak za ako dlho ho spotrebuje? Je to to isté, ako keď by ste si otvorili fľašu šampanského, dali ho do chladničky a pili ho týždeň.

CERTIFIKÁCIA

V súčasnej dobe disponujeme certifikátmi BIO, SZÚ, Kosher, FSSC22000, ISO 9001 a momentálne pracujeme na certifikáte IFS. Je nám jasné, že za úspechom produktu mnohokrát nestoja jeho certifikácie, ale pre zákazníkov sú tieto certifikácie istým vodítkom, že nekupujú mačku vo vreci.

CENA

Čaj matcha v nákupe za cca 4 - 5 centov? Ospravedlňujem sa, ale jedná sa skutočne o nezmysel. Čaj matcha má svoju cenu a tá sa týmto sumám skutočne nepribližuje. Opäť si dovolím malé prirovnanie. Je možné kúpiť pravé šampanské za 7€? Samozrejme, že nie je.

ZHRNUTIE

Ak sa stretnete s ponukou matcha, sú vám schopní doložiť vyššie uvedené certifikácie a testy? Garantujú vám pravosť produktu? Máte istotu, že si zakúpite naozaj kvalitný tovar? Po dôkladnom zmapovaní situácie na českom trhu som narazil len na jedinú firmu, ktorá nakupuje čaj matcha aj inde, ako v Japonsku a jeho kvalita je dobrá, určite sa ale nejedná o spoločnosť, ktorá by tento čaj predávala za 4 centy/g. To skrátka možné nie je.

Za tie roky, čo pracujeme s našimi zákazníkmi máme na tému cena vs. matcha jedinú odpoveď. Pokiaľ nemá z finančných dôvodov zákazník možnosť zakúpenia pravého matcha, tak je určite lepšie tento čaj vynechať úplne, pretože sa u jeho náhrad nedá hovoriť o blahodarných vlastnostiach pre ľudský organizmus, aké má pravý čaj matcha.

Rýchly kontakt

ALTEVITA s.r.o.
Telefon: +421 905 259866
E-mail: info@matchatea.sk

Sídlo společnosti
nám. Slobody 10, 92101 Piešťany, Slovensko
IČO: 47050284, IČ DPH: SK2023732040

Záruka kvality

 

Instagram

Facebook

Pro lepší fungování našich stránek využíváme cookies. Používáním našeho webu souhlasíte s jejich využitím. Rozumím Více informací.