Matcha Green velvet edition

 
Novinka Tip z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Luxusný darčekový balíček prémiového Bio Matcha Tea Premium, sklenenej fľašky Matcha Glass Bottle a piatich bonbónov z belgickej matcha čokolády.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
Môžeme doručiť do
24.5.2022
Cena €24,99 bez DPH
€29,99 / ks    
Kód tovaru A107
Značka Kyosun s.r.o.
Kategória Matcha Tea - čaje
 

PREČO PIŤ MATCHA TEA PREMIUM?

Originálny japonský Bio Matcha Tea Premium je z hľadiska nutričných hodnôt približne 10x silnejší, ako bežný zelený čaj a obsahuje veľký podiel antioxidantov, aminokyselín a teofylínu.

 

Energia

Teofylín je čajový kofeín, ktorý sa, na rozdiel od toho v káve, uvoľňuje postupne počas 3-6 hodín. Aminokyselina L-theanin podporuje tvorbu  dopamínu a serotonínu. Kombinácia aminokyselín a kofeínu dodáva intenzívne sústredenie, energetický náboj a rýchlejšie reakcie.  Tuto vlastnosť rozhodne oceníte v práci, pri štúdiu či šoférovaní auta.

 

Detox

Bio Matcha Tea Premium obsahuje veľký podiel polyfenolov, antioxidantov, a pomáha zbavovať telo ťažkých kovov a chemických toxínov. Nespornou výhodou je i to, že zelený čaj matcha je mierne močopudný, takže Vám zároveň napomôže tieto látky z tela i vylúčiť. Veľmi jednoducho a efektívne ste takto schopní pomáhať chrániť Váše telo pred pôsobením voľných radikálov.

 

Chudnutie a športový výkon

Medzi povestné účinky matcha patrí vplyv matcha na ľudský metabolizmus, ktorý zrýchľuje až o 40%. Pomáha tak efektívnejšie spaľovať tukové zásoby, ale zvyšuje aj výkon svalovej sústavy.  Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny a napomáhá tak pri trávení. Konzumácia matcha pred športovým výkonom Vám jednak dodá energiu a takmer okamžitý tráviaci efekt zamedzí tomu, aby sa Vám pri vyššej intenzite cvičenia jedlo tzv. vracalo naspäť.

 

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI BIO MATCHA TEA HARMONY A BIO MATCHA TEA PREMIUM?

Bio Matcha Tea Premium navodzuje o 30% silnejší pocit sústredenia a dodáva o 50% viac energie ako Harmony. Premium tak predstavuje psychickú a energetickú vzpruhu tým, ktorí chcú od života viac. Čajové listy na výrobu tohto exkluzívneho čaju sú zbierané ručne. Zberači starostlivo vyberajú tie najzelenšie lístky tak, aby bola zaistená prémiová kvalita tohto produktu. Táto prémiová trieda čaju nie je vhodná ako ingrediencia do potravín.

 

AKÉ CERTIFIKÁCIE MÁ BIO MATCHA TEA PREMIUM?

Bio Matcha Tea Premium je certifikovaný známkou BIO. Túto známku Matcha Tea úspešne obhajuje od roku 2013, kedy bola tejto spoločnosti udelená ako prvá v ČR pre čaj matcha. Medzi certifikáty spoločnosti Matcha Tea patrí aj Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Rovnako vysoké nároky kladie Matcha Tea aj na svojich japonských dodávateľov, ktorí disponujú aj takými certifikátmi, ako sú napríklad: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

 

JE BIO MATCHA TEA PRAVIDELNE TESTOVANÝ?

Každá jednotlivá šarža Bio Matcha Tea Premium, je testovaná okrem iného na prítomnosť plesní, pesticídov, baktérií e.coli. Tieto testy sú dostupné širokej verejnosti a v prípade záujmu je možné poslať ich na e-mail. Stačí do e-mailu napísať číslo šarže, ktorá je uvedené na spodnej strane krabičky Bio Matcha Tea Premium. Toto pravidelné testovanie je zárukou kvality tohoto produktu. V prípade, že sa rozhodnete pre inú značku matcha, vyžadujte od predajcov aktuálne testy, ktoré sú vždy v súlade s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na trhu je možné stretnúť sa s lacnými náhradami matcha, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny. Tieto náhrady nedosahujú kvalitu pravého japonského čaju ako zložením, tak farbou a chuťou.

 

AKÁ JE ODPORUČENÁ DENNÁ DÁVKA BIO MATCHA TEA PREMIUM?

Odporučená denná dávka u dospelého človeka je 3-5 gramov (2 - 3 sáčky). Tehotné, dojčiace a deti 1,5 gramu (1 sáčok) denne. 

 

AKO SA BIO MATCHA TEA PREMIUM PRIPRAVUJE?

Moderný spôsob

Ideálnym pomocníkom na prípravu Matcha Tea je šejker, poprípade uzatvárateľná fľaša (neskúšajte rozmiešať matcha lyžičkou - nefunguje to). Do nádoby nasypte 1,5g (1 sáčok) Matcha Tea Harmony a pridajte 300ml až 400ml studenej alebo teplej vody a vyšejkrujte. Pri príprave za tepla by teplota nemala presiahnuť 70 °C. Šejkry Matcha Tea sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ako sú napríklad BPA.

Tradičný spôsob

Ak preferujete tradičný spôsob, nasypte do čajovej misky čawanu porciu čaje, zalejte vodou maximálne o teplote 70 °C a premiešajte bambusovou metličkou časen. Pre usuča, jemnejšiu variantu čaju, použite 1 sáček Bio Matcha Tea Premium, zalejte 70 ml vody a energicky miešajte do tvaru písmene M. Pre koiča, intenzívnejší nápoj, použite 2 sáčky Bio Matcha Tea Premium, 40 ml vody a miešajte miernym krúživým pohybom.

 

AKÉ PRODUKTY OBSAHUJE GREEN VELVET EDITION?

Bio Matcha Tea Premium - 1 x  balenie Matcha Premium (20 x 1,5g sáčok)
Matcha Glass Bottle - 1 x ručne vyrobená skleněná 500 ml fľaša, schválena pre styk s potravinami.
Čokoládové bonbóny - 5 x bonbón z belgickej čokolády s čajom matcha

 

AKÁ JE TRVANLIVOSŤ PRODUKTOV?

Trvanlivost Bio Matcha Tea Premium je 24 mesiacov.
Trvanlivosť čokoládových bonbónov s matcha je 12 mesiacov.

 

OBSAHUJE BIO MATCHA TEA PREMIUM ALERGENY? SÚ ZNÁME RIZIKA SPOJENÉ S KONZUMÁCIOU ČAJU MATCHA?

U tohoto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. Čokoládové bonbóny obsahujú sóju a výrobky z nej, mlieko a výrobky z neho vrátane laktózy, možu obsahovať stopy škrupinových plodov a výrobky z nich.

 

KDE SA PRODUKT VYRÁBA?

Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku, balenie do jednotlivých sáčkov prebieha v spoločnosti Kyosun s.r.o. zde v ČR vo vlastnej biocertifikovanej baliarni. Matcha Glass Bottle i bonbóny se vyrábajú v ČR.

 

 

Jak vzniká Matcha Tea


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.