Bio Matcha Tea Premium 4pack

 
Akcia BIO z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Prémiová kvalita Bio Matcha Tea. Pre matcha pôžitkárov, ktorí chcú viac. Viac energie, viac aminokyselín, ešte jemnejšia chuť a ešte zelenšia farba. Vyššie množstvo kofeínu a viac sústredenia Vás pripraví na špičkový pracovný výkon

*Pozn. - Balíčky v tejto kategórii sú už podstatne zvýhodnené, preto nejde na ne uplatniť zľavový kupón.

Dostupnosť Skladom (>20 ks)
Môžeme doručiť do
3.10.2022
Bežná cena €55,44
Ušetríte €8,32 (–15 %)
Cena €39,27 bez DPH
€47,12 / ks    
Kód tovaru C161
Značka Kyosun
Kategória CHYTRÉ BALENIA
 

porce-premiumPrečo piť čaj Matcha?

Bio Matcha Tea Premium je vysoko kvalitný japonský čaj matcha. Ručne zbierané čajové lístky sa melú na jemný prášok, takže pitím čaju v podstate konzumujeme celý zelený čajový lístok. Vďaka tomu môžeme naplno využiť všetky jeho prospešné látky, medzi ktoré patrí veľké percento antioxidantov, aminokyselín a približne 10-krát vyššia výživová hodnota ako v prípade bežného zeleného čaju. V matcha sa nachádza látka teofylín, čajový ekvivalent kofeínu, ktorý sa uvoľňuje postupne v priebehu 3-6 hodín a je pre telo prospešnejšou alternatívou ako napríklad káva. Teofylín tiež pomáha pri koncentrácii a zároveň znižuje fyzický a psychický stres. Matcha obsahuje aj L-Theanín, látku, ktorá vyvoláva pocit šťastia. Jednou z mnohých ďalších výhod matchy je jej schopnosť urýchliť metabolizmus až o 40 %.

Aký je rozdiel medzi Bio Matcha Tea Harmony a Bio Matcha Tea Premium?

Bio Matcha Tea Harmony je produkt z radu All Day. Obsahuje všetky vyššie uvedené výhody, môžete si ho vychutnať kedykoľvek a môže sa používať aj ako prísada do potravín. Bio Matcha Premium je produkt s jemnejšou chuťou, vďaka ktorej nie je vhodný ako zložka potravín. Bio Matcha Tea Premium je ešte zelenší, má ešte viac aminokyselín a ešte viac kofeínu ako Bio Matcha Tea Harmony. Čajové lístky použité na výrobu čaju Bio Matcha Tea Premium sú starostlivo vyberané, aby sa zabezpečila prvotriedna kvalita tohto produktu, čomu zodpovedá aj cena.

certificationsAké certifikáty má Bio Matcha Tea Premium?

Bio Matcha Tea Premium je certifikovaný značkou Organic. Túto značku Matcha Tea úspešne obhajuje od roku 2013, keď ju získala ako prvá v&nbspkrajine pre čaj matcha. Medzi certifikáty čaju Matcha Tea patrí osvedčenie o zdravotnej bezpečnosti výrobku vydané Štátnym zdravotným ústavom. Rovnako vysoké nároky kladie Matcha Tea aj na svojich japonských dodávateľov, ktorí majú certifikáty ako JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalšie. 

 

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný?

Každá šarža čaju Bio Matcha Tea Premium, ktorá prekročí hranice, je okrem iného testovaná na prítomnosť plesní, pesticídov, baktérií e.coli. Tieto testy sú k dispozícii širokej verejnosti, ale v prípade záujmu zákazníkov im môžu byť tieto testy zaslané aj e-mailom. Stačí, ak do e-mailu napíšete číslo šarže, ktoré je uvedené na spodnej strane škatuľky čaju Bio Matcha Tea Premium. Toto pravidelné testovanie je zárukou kvality tohto výrobku. V&nbspprípade, že sa rozhodnete pre inú značku matcha, požiadajte predajcov o&nbspaktuálne testy, ktoré sú v&nbspsúlade s&nbspaktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na českom trhu sa možno stretnúť s lacnými náhradami matcha, ktoré väčšinou pochádzajú z Číny. Tieto náhrady nedosahujú kvalitu pravého japonského čaju v zložení, farbe a chuti.

Kde sa pestuje organický čaj Matcha Premium?

Domovinou čajovníka na výrobu čaju Bio Matcha Premium je oblasť Aichi, kde sa čaj zbiera výlučne ručne.

Aká je odporúčaná denná dávka?

Odporúčaná denná dávka pre dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti asi 2 gramy denne. 

Ako sa pripravuje Bio Matcha Tea Premium?

Moderný spôsob

bottlesTáto vysokokvalitná matcha je vhodná na tradičný japonský čajový obrad, ale je vhodná aj na modernú prípravu v šejkri alebo uzatvárateľnej fľaši. Obsah 1,5 g vrecúška vyprázdnite do nádoby a dobre pretrepte v studenej alebo teplej vode s teplotou do 70 °C. Šejkre Matcha Tea sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiaduce látky, ako napríklad BPA.

 

 

Čajový obrad

obradAk dávate prednosť tradičnému spôsobu, nasypte porciu čaju do čajovej misky chawan pomocou bambusovej lyžičky chasak, zalejte vodou s maximálnou teplotou 70 °C a chvíľu miešajte bambusovou metličkou. Na usuchu, jemnejšiu verziu čaju, použite 2 čajové lyžičky čašaku alebo jednu čajovú lyžičku čaju, zalejte 70 ml vody a prudko premiešajte v tvare písmena M. Na koichu, intenzívnejší nápoj, použite 3-4 čajové lyžičky čašaku alebo 2 čajové lyžičky, 40 ml vody a premiešajte jemným krúživým pohybom.

 

Koľko 1,5g vrecúšok obsahuje balenie?

Bio Matcha Tea Premium obsahuje 20 1,5g vrecúšok čaju matcha. Celkovo dostanete 80 vrecúšok. 

Ako skladovať čaj Matcha

Skladovanie čaju už pre vás vyriešili kvalitné vrecúška, ktorých obal chráni matchu pred vzduchom a svetlom, najväčšími spúšťačmi jej degradácie. Matcha sa preto veľmi ľahko skladuje a kvalitné balenie zaručuje čerstvosť. Ak uvažujete o kúpe 100-gramového alebo väčšieho balenia na osobnú spotrebu, počítajte s čajom v balení, ktoré neobsahuje ochrannú atmosféru. Rýchlo stráca svoju kvalitu. Kvalita vône, farby a chuti sa zníži v priebehu niekoľkých dní, a preto sa takéto balenie nemusí oplatiť.

Aká je trvanlivosť výrobku?

Trvanlivosť čaju Bio Matcha je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Premium nejaké alergény? Sú s konzumáciou čaju spojené nejaké riziká?

U tohto výrobku nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea sa neodporúča piť nalačno. Je to veľmi silný čaj a môže spôsobiť nevoľnosť na prázdny žalúdok. 

map-premium-c-dKde sa výrobok vyrába?

Pôvod čaju Bio Matcha je v&nbspJaponsku, balenie do jednotlivých vrecúšok prebieha v&nbspKyosun s.r.o. tu v Českej republike.


 

 

 

 

x

Hmotnosť 0.15 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.